Alyvmedis skaičiuojantis 1000 metų

Ir vėl prisilietimas prie retų gamtos stebuklų. Didvyrių. Ilgaamžių medžių. Dažnai susitikimas su gamta įvyksta spontaniškai. Nesiruošiu, neplanuoju. Šįkart buvo kitaip.

Prieš metus įsigijau knygą „Italijos tūkstantmečio medžiai”. Puslapiai vedžiojo po Italijos miškus, miško rezervatus, kuriuose saugomi ilgaamžiai medžiai.

Kuriems po 1000 metų! Taip, po 1000!

Taigi pamažu pasvajodavau, gal aplinkybės leis sutikti šiuos didvyrius. Taip ir įvyko!

Tikslingai vykome į mišką, Parco della Favorita, esantį šalia Palermo. Tai ketvirtas pagal dydį Italijos miškas, vadinamas Palermo žaliaisiais plaučiais.

Alyvmedis, Patriarca di Favorita, Sicilija

Tačiau pirma reikėjo įveikti atstumą, pilną triukšmo, chaoso, nemalonių kvapų. Keliai buvo uždaryti, užkimšti mašinų. Maišėsi mašinų pypsėjimai su žmonių mase. Dulkės. Karštis. Jau kirbėjo mintis, gal ne šįkart bus šis susitikimas. Bet kantriai, nors ir kepinant saulei pavyko atvykti. Iš tolo pamačiau alyvmedį, vardu Patriarca della Favorita skaičiuojantį 1000 metų.

Jo lapai žaliavo ir taip harmoningai mosavo, tarsi sijonas plaikstomas karšto vėjo gaivino.

Alyvmedis 1000 metų senumo, Sicilija

O dydis ir galybė! Apkabinti pavyko tik trupinėlį. Džiaugiausi matydama sveiką ir gyvuojantį malonioje citrinmedžių draugijoje. Buvo ramu. Sava.

Alyvmedis auga karalių parke, didžiausiame Palermo miške. Apsuptas daug senų ir įvairių medžių.

Parco della Favorita. Sicilija

Karalius Ferdinandas III, šiame miške mėgo medžioti bei ekspermentuoti su augalais. Laisvalaikį leisdavo savo sode bei daržuose.

Gal todėl šis alyvmedis ir išliko toks žvalus ir guvus?

Atsisveikindama pagalvojau, juk jis GYVAS tūkstantį metų. Kasdieną jo šaknys siurbia vandenį, lapeliai maudosi saulės spinduliuose. Jis GYVAS savo cikle.

Dar kartą apsidairiau, pamačiau kalną. Matyt tai jis ir stebėjo visus šiuos metus?

Alyvmedis

Kaip atvykti?

Alyvmedis Patriarca della Favorita, yra įsikūręs parke, Parco della Favorita, Palermas, Sicilija. Kadangi keliuose mažai nuorodų, geriau naudotis koordinatėmis arba žemėlapiu. Google maps nuvedė iki pat tikslo. Koordinatės 38°10’12.4″N 13°20’07.0″E

Patinka mano tekstai, atraski mane ir socialiniuose tinkluose.