Harry Potter filmo veikėjas – Mandragora

Valio!!! Pagaliau sutikau legendų ir mitų herojų – Vaistinę Mandragorą! Su mažomis violetinėmis galvutėmis kyšančiomis, iš po mėsingų lapų, aukščiausiame kalno taške ji mane pasitiko.

Ją tyrinėjant šalia nuvinguriavo gyvatė… supratau legenda gyva. Pakėlusi akis, visur mačiau horizontą, bet saulės jame nebebuvo. Dėkingumas užplūdo už tokią nuostabią pažintį.

Pirmasis pasimatymas buvo Harry Potter filme, kai mažieji magai mokėsi persodinti klykiančius augalus. Tai pakedeno mintį, negi tikrai egzistuoja toks augalas, kurio šaknis yra panaši į žmogų ir turintis tiek galių?!

Pasirodo, taip! Pavasarį, besivystydama Vaistinės Mandragoros šaknis į gylį, įgyja formą, kuri supanašėja su žmogaus siluetu.. dėl tokio panašumo net švytinčia šaknimi buvo praminta.

Ritualai

Jau 3000 metų, šis augalas įvyniotas į magiškų galių skraistę. Buvo tikima, jog tai tarpininkas tarp žmogaus ir gyvūno.

Praskleisti magišką šydą buvo kreipiamasi ne tik į dievus, bet ir į šunį. Tikėta jog švytinčią šaknį gali išrauti tik šuo, prie kurio virve pririšama šaknis, nes raunamos šaknies žviegimas toks šiurpus, galėdavęs užmužti žmogų.

Jei šią misiją tekdavo atlikti žmogui, tai tik laikantis griežto ritualo. Nes kitaip, pasėkmės būdavo negrįžtamos.

Tik saulei nusileidus, paprašius požemio dievų užtarimo, ir tik tam skirtu įrankiu buvo kasama šaknis.

Kūną dengdavo storas sluoksnis aliejaus, o kasėjo galva buvo pasukta taip, jog akys nematytų šaknies. Nosis neužuostų. Nes tai sukeldavo haliucinacijas, kliedesius.

Augalas užvaldydavo žmogų, išstumdamas sielą iš kūno, bei jo jausmus iš jutiminių organų. Žmogus tapdavo augalu.

Vaistinė Mandragora

Šios legendos tai apsauga nuo pačio žmogaus, nes augalas lb nuodingas ir esti stiprus haliucinogenas.

Visa augimo jėga sukoncentruota į šaknį, kuri gali įsprausti net iki 60 cm gylio. lapeliai žali, lengvai garbanoti, žiedai skaisčiai violetiniai. O vaisiai, panašūs į nedideles geltonas slyvas.

Lauksiu pavasario ir kas žino, gal kinkysiu savo šunis, kad išrautų🤭.

Italijoje dažni Vaistine Mandragora apsinuodijimo❗ atvejai, supainiojus su Vaistine Agurkle. Nes abu turi panašumų ypač pirminėje augimo stadijoje.

Bet apie tai kitoje dalyje. Mandragoros stebuklai ir prakeikimai

Patinka mano tekstai, atraski mane ir socialiniuose tinkluose.