Rožės energetika

Rožė atveria savo žiedlapius, kaip ir žmogaus širdį, per jos gilų aromatą, pažinti save.

Iki šios pažinties ėjau ilgai. Labai ilgai rožių tiesiog nemėgau, nes aš jų nesuprasdavau. Tačiau rožes pastebėdavau šventųjų paveiksluose.. iš jų širdies jos augo, buvo laikomos rankose. Tai mane glumino.

Kodėl šiam augalui tiek pagarbos?

Pamažu, atvertus žolynų tekstus, tiesos pažinimo mozaika, atranda savo vietas. Ausis vis dažniau išgirsdavo, kaip dėstytojas pagarbiai kalbėdavo apie erškėčių šeimos augalus, išskirdamas erškėtrožę.

Mano širdį atvėrė būtent ji, Laukinė Rožė. Erškėtrožė arba Paprastasis Erškėtis (Rosa Canina).

Erškėtrožė (Rosa Canina)

Erškėtrožės tai Kosmoso Šviesa virtusi kūnu. Pilnavertis, brandus augalas, kaip žmogus savo žydėjime, kvepiantis, tačiau spygliais tai saugantis. Erškėtrožės spygliai įdurdami žmogui duoda impulsą nubusti.

Subrandintos sėklos (vaisius), tai augalo pasiekta aukščiausia išsivystymo forma. Kaip žmogaus kelias, eiti link Dievo Sėklos augančios savyje. Tai Veneros pamokos, kurias Rožė atsinešė iš šios planetos, savo namų.

Rožės žiedas tikriausiai buvo pirmasis, iš kurio buvo išgautas eterinis aliejus Persijoje 10 šimtmetyje. Manoma kad garsus arabų gydytojas Avicena atsitiktinai pagamino pirmąjį rožių e.aliejų.

Erškėtrožės žiedų lapeliai širdies formos laiko aukso vidurį. Kuris tampa vaisiumi. Jis žiemos laiku mus pripildo gyvybine jėga, spontaniškumu realizuoti idėjas, pasikliaujant savimi. Drąsina tapti nuotykių ieškotoju savo kelyje.

Erškėtrožė

Dėka gausos vit.C, taninų, flavonoidų, pektinų. Žiedai valydami kraują, gerina jo cirkuliaciją, kraujotaką. Maitina organizmą. Stabdo su karščiu susijusius uždegimus. Ramina karščio dirginimą žarnyne. Stiprina ir gelbėja esant moters reprodukcijos sutrikimams.

Senovės Romėnų laikais erškėtrožių šaknimis gydė nuo šunų įkandimų, esant pasiutligės užkratui. Netgi erškėtrožių dygliukų panašumą siejo su šunų dantų forma. Nuo to kilo ir vardas.

Šaltiniai:

Patricia Davis „Aromaterapija nuo A iki Ž”

F. Alaimo „Erboristeria planetaria”

Patinka mano tekstai, atraski mane ir socialiniuose tinkluose.