Dilgėlės nauda

Sukimasis ratu tai ciklas, kuris gyvybiškai reikalingas pokyčiui įvesti. Kai Marso perteklius užsuka mumyse vidinius uraganus per kūno karštį, uždegimą, karščiavimą.

Tuomet į pagalbą kūnas kviečia temperatūrą. Ją keldamas degina pyktį, agresiją, dirglumą.

Kartais impulsyvumas ima viršų. Karštis tampa perteklinis, deginantis, sukeldamas viduje audinių karštį, kurie išsipučia nuo pertekliaus, daugiausia galūnėse (edema).

Kiekviename kūne kraštutinumai yra saviti, su savo įvairiom pasireiškimo formomis. Ajurvedoje visas žmogaus organizmas ir jo funkcijos yra suvokiami per trijų došų koncepciją. Yra tam tikro gairės, tarsi nuorodos į savo kūno pažinimą.

Dilgėlės nauda

Kapha došos perteklius pasireiškia drėgmės (skysčių) kaupimu audiniuose ir polinkiu į toksiškumą (ama).

Čia Dilgėlė gali būti naudinga kaip sausinanti diuretinė priemonė, padedanti išvalyti kraują ir audinius nuo medžiagų apykaitos atliekų. Padeda atverti šalinimo kanalus.

Pitta doša linkusi į karščio, dirginimo ir audinių sujaudinimo modelius, kurie dažnai pasireiškia kaip uždegimas, kurį Dilgėlė taip gerai atvėsina, šarmina.

Vata doša linkusi į išsekimą, silpnumą, nepakankamą audinių mitybą. Sausa ir plona oda, sausi plaukai, žmogaus kūnas liekno sudėjimo. Šąla galūnės. Tokio tipo žmogui Dilgėlė suteikia maistinių medžiagų.

Dilgėlė

Mano kūne vyrauja Vata doša. Esu pajutusi, jog reikia atsargumo ilgai naudojant vieną Dilgėlę, gali dar labiau išsausinti kūną. Tačiau sumaišant su saldymedžio šaknimi virsta puikiu duetu. Taigi dilgėlė puikus pagalbininkas, kai Marso energija mumyse yra tiek perteklinė, tiek esant jos trūkumui.

Bet svarbiausia pažinti savo kūną. Koks jis? Kaip jis šiandien jaučiasi? Kaip galiu jam padėti?

Pirma dalis: Marsas ir jo dukra Dilgėlė

Šaltiniai: Sigita Vaičiutė Dilgėlės monografija. Gyvatos.

Patinka mano tekstai, atraski mane ir socialiniuose tinkluose.